?

Log in

No account? Create an account
**Cajia-ath-Ssin**
Taniec Kwiatu
Assin Ath'Anon 
15th-Jun-2008 05:39 pm
Master, drums, victory

Imię: Assin
Nazwisko:
Ath'Anon
Nazwisko rodowe:
Lac'arth är Vajarah
Pseudonim:
Dziedzic Burz; Mistrz Eliksirów; Nocny Tancerze (imię nadane przez leśne elfy)
Rasa:
Saiji – cienisty
Wiek:
ok. 110 lat (na początku głównej historii)
Urodziny:
5 maja

Wzrost: 1,70 m/ 5.57 ft
Waga:
61 kg/ 134 lb
Oczy:
srebrne
Skóra:
obsydianowoczarna
Włosy:
srebrzystobiałe, sięgające do połowy ud, zwykle splecione w warkocz i spięte klamrą z małym dzwoneczkiem
Inne:
blizny po magicznym pejczu na ramionach, plecach, udach i łydkach (niewidoczne na ciemnej skórze, ale wyczuwalne w dotyku), tatuaż 13 Gwiazd Półmroku po wewnętrznej stronie lewego uda

Klasy: tancerz/mag/alchemik
Żywioł:
Elektryczność
Ulubiona broń:
Tancerz – wcześniej przeklęty, później poświęcony bogini, rapier, który może przybrać postać laski
Specjalności:

  • Płomień Wolności – Assin zawarł niegdyś pakt krwi z ognistym duchem, jej prawdziwe imię nie jest znane, cienisty nazywa ją Agat, przybiera ona postać ognistego ptaka i jest częściowo podległa woli maga

  • Taniec Srebrnych Dzwonków – styl walki łączący umiejętności tancerza oraz maga, Assin używa także srebrnych dzwonków, by zdezorientować przeciwnika

  • Podwójne Uderzenie Gromu – magia Assina, głównie elektryczna, połączona z umiejętnościami zaklinania (wody) Mallena


Krótka historia:

Assin urodził się w Esgërah w mieście Vajarah, należącym do Rodziny Lac'arth jako najmłodsze dziecko głowy Rodziny, Meranii oraz jej męża, Kayoo Tínar. Miał trójkę starszego rodzeństwa: Anishę, Killiana i Phishe.
Mimo tego, że pochodził z arystokratycznego rodu, jego status społeczny nigdy nie był do końca jasny. Merania, właściwie z czystego kaprysu, oddała syna pod opiekę swej młodszej córki, Phishe i uczyniła go niewolnikiem własnego rodu. Assin miał prawo do nazwiska Lac'arth, posiadał większe przywileje niż zwykli niewolnicy, ale jego siostra nigdy nie pozwoliła mu zapomnieć, jakie jest jego miejsce w domu. Dała mu doskonałe wykształcenie na jakie zasługiwał mały książę. Jednocześnie poniżała go, katując psychicznie i wymuszając na nim mordercze treningi. Assin został tancerzem swojej Rodziny. Pięknym, zwinnym, ale dla swej siostry nigdy dość doskonałym.
Kiedy skończył piętnaście lat, po raz pierwszy zatańczył przed gośćmi zaproszonymi przez jego matkę. Wtedy też Killian, fechmistrz Rodziny i jego starszy brat, zobaczył go tańczącego i zapałał do niego silnym pożądaniem. W noc po występie przyszedł do komnaty Assina i zgwałcił go. Odwiedzał tak brata niemal noc w noc przez kolejne trzy lata. Przez ten czas młody saiji zdążył zakochać się w wojowniku i z wielkim bólem przeżył jego odejście z Vajarah. Nie wiedział, że Killian miał do wypełniania misję poza barierą i zdążył brata znienawidzić za to, że ten go zostawił i rozbudził, zakazane wśród cienistych, pożądanie do tej samej płci.
Po niemal piętnastu latach, które były dla Assina istną męczarnią, Killian powrócił, by zabrać brata ze sobą do pierwszego poza barierą osiedla cienistych. Tancerz, który od lat planował ucieczkę, przystał na to bez wahania, choć wiedział, że znów zostanie kochankiem znienawidzonego przez niego mężczyzny. Wszystko jednak potoczyło się zupełnie inaczej. W wyniku sprzeczki i w obronie własnej Assin zabił Killiana, jeszcze nim zdążyli przekroczyć bramę prowadzącą poza barierę.
Sam, będąc w szoku, uciekł tą bramą, zabierając ze sobą Zagubionego – rapier należący do Killiana.
Przejście to, nazywane piątą bramą, będące pod opieką Rodziny Lac'arth, jest rodzajem portalu, a właściwie portalów, prowadzących do różnych miejsc poza barierą.
Nie wiadomo jak to się stało, być może przebudzone moce magiczne Assina, którymi poraził Killiana, pomogły mu aktywować portal. Cienistego wyrzuciło w losowo wybranym miejscu, zupełnie samego i tak naprawdę bezbronnego. Nie dałby sobie rady zapewne i zginął, gdyby nie odnalazł go, mieszkający w pobliżu, mag – pustelnik i w połowie smok, Alagos ith Iavasirh.
Pobudki Alagosa nie były dość jasne, nawet dla niego samego, ale postanowił zaopiekować się cienistym. Assin tak wyglądał, jak biedny, zagubiony chłopiec z trochę dziewczęcymi rysami twarzy, który przez długie miesiące żył z traumą, że zabił własnego brata.
Początkowe tygodnie znajomości Alagosa i Assina nie były łatwe, nie rozumieli się nawzajem, cienisty się bał, a mag, ze względu na jego pochodzenie, nie ufał mu do końca.
W końcu jednak pomału zaufali sobie nawzajem, a saiji z łatwością przyswoił sobie nowy język.
Assin kochał taniec, ale zawsze też uwielbiał się uczyć nowych rzeczy, gdy Phishe ukróciła mu dostęp do wiedzy, był bardzo nieszczęśliwy. Nie musiał nawet prosić swojego opiekuna o nauki, Alagos sam mu to zaproponował; czuł magiczny potencjał saiji i widział jego chęć, by pogłębiać wiedzę. Postanowił nauczyć go wszystkiego, co sam wiedział.
Tak właśnie Assin został uczniem maga i alchemika, ale poznawał także inne rzeczy: wszystkiego to, czego mogły nauczyć go księgi mistrza na temat świata, który od teraz miał być jego domem.
Ćwiczył umysł, ale trenował też swoje ciało, które nauczył się wykorzystywać jako broń.
Minęło wiele lat, nim w końcu wyruszył z chatki Alagosa w świat.
Przemierzył wiele krain, poznając kulturę Kontynentu i inne rasy. Konfrontował z nimi wszystko to, co wyniósł jeszcze z Esgërah. Spotkało go wiele przykrości, szykan. Jednak przeżył też sporo dobrych chwil. Wciąż uczył się czegoś nowego, na Wschodzie poznał też Agat – ducha ognia, która zgodziła się zawrzeć się z nim pakt krwi i stać się jego „chowańcem” oraz wielkim sprzymierzeńcem.
Cienisty zawarł też wiele innych znajomości, bywał magiem nadwornym, używał swoich umiejętności, by pomagać innym, bo taka już był jego natura.
Inna część jego natury, pociąg do mężczyzn, odzywała się także. W Esgërah Assin był kochankiem Killiana, a po jego odejściu miał romans ze swoim masażystą, zmiennokształtnym niewolnikiem o imieniu Kerra.
Podróżując po Kontynencie, miewał wielu kochanków. Należeli do nich między innymi:
Mithloth Whiteblaze – młody elfi szlachcic, później kapłan Wielmożnego, Alan Płowe Skrzydło – wojownik ze wschodu Wielkiego Cesarstwa, Marendino – wampiryczno-demoniczny czarnoksiężnik oraz Mallen „Złoty Wąż” Raeveu'el'Arysh – zaklinacz i przyszły Wielki Książę Aryshenau.
Z tym ostatnim połączyła Assina szczególna więź, której tak bardzo się bał, czyli prawdziwa miłość, zupełnie inna od tego, co łączyło go Killianem.
Poznał Złotego Węża, ratując mu życie i uzdrawiając, wtedy nie zostali jednak jeszcze kochankami. Rozstali się jako dobrzy przyjaciele i spotkali ponownie po trzech latach (i po śmierci Alagosa, który chorował pod koniec swego życia, a uczeń się nim opiekował) w pięknej Aryshennie, gdzie Assin został magiem nadwornym Księżnej Namiestniczki, Naryien Kirill'el'Arysh oraz ciotki Mallena i dowiedział się, że ten jest następcą tronu.
Upłynęło wiele czasu nim obaj zdali sobie sprawę z tego, że się kochają, a cienisty nie wykorzystał swego naturalnego daru i nie uwiódł Mallena, jak czynił to z innymi. Zbyt mu zależało na przyjacielu, by tak go potraktować. Chciał, by tamten albo go pokochał, albo zwyczajnie odtrącił i złamał tym serce. Ten jednak się zakochał, choć początkowo nie było mu z tym łatwo, w końcu wyznał miłość Assinowi. Od tej pory byli właściwie nierozłączni.

Krótka charakterystyka:

Assin ma dość złożony charakter. Czasem trudno naprawdę określić jaki jest naprawdę. Jego kobieca uroda sprawia, że wydaje się bezbronny i delikatny. To jednak pozory, bo mag jest waleczny i potrafi być przy tym bardzo niemiły. W gruncie rzeczy ma dobre serce i jest pomocny oraz opiekuńczy dla tych, na których mu zależy. To jedna strona jego osobowości. Ta druga, mniej sympatyczna, bywa złośliwa, wyuzdana i bardzo niebezpieczna.
Mag bardzo lubi dokuczać Złotemu Wężowi i wielką przyjemność sprawia mu podkreślanie różnicy dzielącego ich wieku oraz doświadczenia. Mimo to bardzo mocno kocha Mala – jak go nazywa i gdy musi walczy o jego dobro w każdy możliwy sposób.


Pod powyższym wcięciem karta/opis/charakterystyka najważniejszej w historii postaci, Assina Ath'Anona, maga i tancerza, zwanego od czasu do czasu Kwiatuszkiem. W tradycyjnym piśmie saiji jego imię zapisuje się znakiem Ssin, czyli kwiat.
Comments 
17th-Jun-2008 04:03 pm (UTC) - XD
Lubię to stworzenie! Szczególnie miks w jego charakterze :) A Killiana nie cierpię, nie znoszę - jakoś tak mu źle z oczu patrzy :/
Alagos wymiata :3
Kwiatuszek! <3
17th-Jun-2008 05:17 pm (UTC) - Re: XD
Stworzenie xD jak słodko :*
Ja tam Killiana kocham, no prawie, poza tym, co zrobił biednemu Kerrze, bo za to nie kocham tego sflądrysyna nooo u.u
Alagos rządzi i wymiata x3 i nie miał romansu z Assinem, nigdy xD

Przytulajmy Kwiatuszka, ale ostrożnie bo gryzie *daje się pogryźć*
This page was loaded Mar 22nd 2018, 12:01 pm GMT.